Українські сувеніри

Шановні відвідувачі!

Ви завітали на сайт магазину «Українські сувеніри», розташованого у самому центрі Харкова по вулиці Сумській.

Асортимент нашого магазину включає різноманітну сувенірну продукцію виготовлену найкращими українськими майстрами-ремісниками.

Будь-який витвір мистецтва, який Ви знайдете на полицях магазину «Українські сувеніри» стане чудовим та оригінальним подарунком до будь-якої події.

Ми завжди раді вітати Вас у магазині «Українські сувеніри»!

 

Хохломський розпис

Хохлома - старовинний російський народний промисел, який виник у 17 сторіччі у Заволжжі (село Семино Нижегородської губернії). Це, мабуть, один з найвідоміших видів народного живопису. Він являє собою декоративний розпис на дерев'яному посуді та меблях, який виконується червоним та чорним (рідше зеленим) відтінками та золотом. Дивно те, що при виконанні розпису на дерево наносять не золотий, а сріблястий олов'яний порошок. Потім виріб покривають спеціальною сумішшю та три-чотири рази обробляють у печі. Саме тоді і з'являється цей чудовий медово-золотий відтінок, завдяки якому легкий дере'яний посуд виглядає більш масивним. Традиційний хохломський орнамент - це соковиті червоні ягоди суниці та горобини, квітучі гілки. Рідше зустрічаються зображення пташок, рибок та різних звірів.

Хохлома - так називалося велике торгівельне село, куди звозили на продаж різноманітні вироби із сусідніх сіл та селищ. Тут весь найкращий товар скуповували купці, а потім збували його на ярмарках не тільки по всій Росії, але й за її межами. І у свідомості покупців яскравий посуд став асоціюватися з назвою торгового села. Звідси і походження назви "хохлома".

У магазині «Українські сувеніри» у Вас э можливість придбати вишуканий посуд та предмети побуту оздоблені справжнім майстерним хохломським розписом.

Завжди раді бачити Вас у нашому магазині!