Українські сувеніри

Шановні відвідувачі!

Ви завітали на сайт магазину «Українські сувеніри», розташованого у самому центрі Харкова по вулиці Сумській.

Асортимент нашого магазину включає різноманітну сувенірну продукцію виготовлену найкращими українськими майстрами-ремісниками.

Будь-який витвір мистецтва, який Ви знайдете на полицях магазину «Українські сувеніри» стане чудовим та оригінальним подарунком до будь-якої події.

Ми завжди раді вітати Вас у магазині «Українські сувеніри»!

 

Архітектура Харкова

Офіційно визнаною датою заснування Харкова вважається 1654 рік. Пам'ятник засновнику Харко встановлено на перехресті двох центральних проспектів міста.

Зараз Харків - це одне з найкрупніших індустріальних, наукових та культурних центрів України. Площа сучасного Харкова складає більше 300 км2 поділяється на 9 міських районів. Населення перевищую 1,5 млн чоловік.

У місті знаходиться більше 250 промислових підприємств. Важливу роль відіграють машинобудівельні та метелообробні підприємства, харчова та легка галузі промисловості та виробництво будівельних матеріалів. Також є підприємства хімічної та медичної промисловості.

Харків - великий вузол залізничних, автомобільних та повітряних сполучень. У місті є міжнародний аеропорт. З 1975 року у Харкові діє метрополітен, який на сьогодні включає в себе три гілки з 28 станціями.

Харків - найважливіший науковий та культурний центр України. У місті існує близько 200 загальноосвітніх шкіл, 26 вищих навчальних закладів. Працює безліч наукових та проектно-конструкторських організацій. Існує більше 200 бібліотек, серед яких найбільшими є бібліотека імені В.Г. Короленко та бібліотека Харківського національного університету. У місті є філармонія, цирк, 6 професійних театрів, біля 40 музеїв, серед яких такі відомі як Харківський історичний та Харківський художній музеї.

Головна площа Харкова - площа Свободи - за розміром займає друге місце в Європі. Її оточують будівлі областної адміністрації, Держпрому, університету ім. Каразіна. Прогулюючись центральною вулицею міста Сумською, можна побачити безліч цікавих куточків - це Дзеркальний потік та Палац одруження, театр опери та балету ім. М. В. Лисенка та парк культури та відпочинку ім. Максима Горького, а пам'ятник Т.Г. Шевченко вважається кращим пам'ятником українському національному поету у світі.

Разом з величними пам'ятниками архітектури - Покровським монастирем, Свято-успенським собором, Благовіщенським кафедральним собором, в архітектуру міста гармонійно вписуються сучасні будівлі. Вулиці міста прикрашені не тільки пам'ятники знаменитих історичних постатей - Ярославу Мудрому, Олександру Невському, але й оригінальні монументи, такі як пам'ятник футбольному м'ячу, персонажам "Золотого теля" - Остапу Бендеру та отцю Федору, композиція, що зображує ширяючих у повітрі закоханих.

З недавніх пір Харків можна назвати містом фонтанів. Декілька унікальних за красою комплексів, аналогів яких немає у Європі, дарують прохолоду у літній день та радують харків'ян та гостей міста.

Харків має свою неповторну чарівність, свою душу, і закохатися у нього можна зразу та назавжди.